Pravidelne ho usporiadáva obecný úrad v spolupráci s ObÚ SZTK a základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov. V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m, v kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km. 

Výsledky z XXXIV. ročníka preteku v roku 2005 :                                                       Skok na dospelé kategóriepredškolská výchova :

/3 pretekári/

trať dlhá 500 metrov

1. Cesnek Damián Rajec 2,42
2. Pastorek Marek Stráňavy 2,53
1. Santa Matej Stráňavy 2,55

žiacke kategórie
chlapci 1. - 2. ročník: 
/14 pretekári/ 
1. Brodňan Lukáš Stráňavy 2,02
2. Púček Lukáš Stráňavy 2,11
3. Slezáček Juraj Stráňavy 2,12
4. Hreus Maroš Stráňavy 2,16
5. Ondák Jakub Stráňavy 2,19
6. Mičík Denis Stráňavy 2,19
7. Ďurnek Juraj Stráňavy 2,20
8. Tóth Patrik Stráňavy 2,28
9. Rusnák Matej Stráňavy 2,30
10. Púček Robko Stráňavy 2,35
11. Kurtík Jakub Stráňavy 2,36
12. Gajdoš Erik Stráňavy 2,37
13. Gajdoš Marek Stráňavy 2,48
14. Santa Tomáš Stráňavy 2,50
     
chlapci 3. - 4. ročník:
/6 pretekári/
1. Rapáň Matej Stráňavy 4,07
2. Harciník Lukáš Stráňavy 4,37
3. Krajčík Dano Stráňavy 4,55
4. Ondák Martin Stráňavy 4,58
5. Kučes Alex Stráňavy 5,12
6. Pastorek Jozef Stráňavy 5,43
     
     
     
chlapci 5. - 6. ročník :
/3 pretekári/ 
1. Jarina Juraj Rajec 5,08
2. Šavel Šimon Stráňavy 5,46
3. Bulka Jakub Stráňavy 5,53
chlapci 7. - 8. ročník:
/3 pretekári/ 
1. Martinka Lukáš Stráňavy 4,33
2. Neomány Andrej Stráňavy 4,53
3. Cetera Dušan Stráňavy 4,58
     

chlapci 9. ročník : 

/5 pretekárov/   
1. Moravčík Maroš Stráňavy -
2. Zemánek Daniel Stráňavy -
3. Lončík Stráňavy -
4. Tóth Michal Stráňavy -
5. Jánošík Peter Stráňavy -
dievčatá 1. - 2. ročník: 
/2 pretekárky/ 
1. Krajčíková Soňa Stráňavy -
2. Lašová Veronika Stráňavy -
     
dievčatá 3. - 4. ročník:
/9 pretekárok/
1. Barošincová Mirka Stráňavy 4,30
2. Holúbková Janka Stráňavy 4,33
3. Pavelková Lucia Stráňavy 4,54
4. Nimohajová Diana Stráňavy 5,11
5. Nimohájová Zuzana Stráňavy 5,16
6. Ondáková Erika Stráňavy 5,21
7. Tomaňová Natália Stráňavy 5,38
8. Tabačková Miška Stráňavy 6,26
9. Barošincová Henka Stráňavy 6,27
     
dievčatá 5. - 6. ročník :
 /6 pretekárok/
1. Cesneková Kristína Rajec 5,57
2. Hrbeková Mária Stráňavy 6,06
3. Jančiová Dominika Stráňavy 6,16
4. Santová Petra Stráňavy 6,17
5. Bukovinská Petra Stráňavy 6,47
dievčatá 7. - 8. ročník:
/8 pretekárok/ 
1. Žideková Barbora MK Rajec 5,17
2. Lopčianská Veronika Stráňavy 5,35
3. Holbojová Petra Stráňavy 5,36
4. Moravčíková Lenka Stráňavy 6,10
5. Barošincová Monika Stráňavy 6,20
6. Kelemenová Miška Stráňavy 6,48
7. Hreusová Dominika Stráňavy 6,49
8. Pučková Jana Stráňavy 7,00

dievčatá 9. ročník : 

/5 pretekárok/   
1. Barošincová Veronika Stráňavy -
2. Bulková Alexandra Stráňavy -
3. Bernátová Júlia Stráňavy -
3. Kučerová Danka Stráňavy -
3. Záhradníková Monika Stráňavy -
kategórie dorast a dospelí :
kategória - Dorastenci :     
/2 pretekári/     
1. Jarina Jaroslav MK Rajec 0:37:04
2. Kuba Anton MŠK K.N.M 0:49,50
     
kategória - Dorastenky :
/1 pretekárka/
1. Žideková Barbora MK Rajec 0:49,35
     

kategória - muži do 40 rokov : 

/2 pretekárky/ 

1. Rolko Róbert AŠKP Žilina 0:32,28
2. Židek Jozef MK Rajec 0:33,35
3. Grečnár Vladimír AK Žilina 0:36,23
4. Martinek Jozef Žilina - Slávia ŽÚ 0:37,34
     

kategória - Ženy : 

/2 pretekárky/ 

1. Pochzbová Alena       

K.N.M 0:39,02

2. Berzáková Mariana            

Stráňavy          

0:44,55

3. Sobolová Ivana 

K.N.M 0:45,32

4. Škutilová Zuzana 

Stráňavy          

0:48,54
5. Žideková Jana MK Rajec 0:49,48
6. Hanáková Michaela Žilina 0:55,50
kategória - muži nad 40 rokov :     
/7 pretekárov/     
1. Cesnek Ľuboš AŠKP Žilina 0:34,09
2. Kadlec Miroslav Belá 0:34,31
3. Vojtek Miloš Cys Žilina 0:36,23
4. Kuba Anton K.N.M 0:38,19
5. Novák Peter Lokomotíva Vrútky 0:41,41
6. Bednár Martin Žilina 0:43,35
7. Sládek Augustín Stráňavy 0:73,49
kategória - muži nad 50 rokov :     
/5 pretekárov/     
1. Sviták Stanislav AK Žilina 0:37,27
2. Liška Ľubomír AK Žilina 0:38,48
3. Košík Tomáš BK Fastfood Žilina 0:45,58
4. Ďurnek Pavol Stráňavy 0:56,09
9. Hanák Stanislav MACCABI Žilina 1:42,49