Cestný beh - "Od pamätníka k pamätníku"

Preteky pravidelne na jeseň usporiadáva obecný úrad v spolupráci so základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov.

       

V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m. V kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť. Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km.

Výsledky v ročníku XXXVI - v roku 2007
Predškolská výchova

trať dlhá 500 metrov

Borisko Cetera  

 

Žiacké kategórie
 CHLAPCI  
  chlapci 1. - 2. ročník:  trať dlhá 500 metrov
1. Randuška P.Stráňavy0:57
2. Tabaček T.Stráňavy1:04
3. Štrba S.Stráňavy1:05
 chlapci 3. - 4. ročník: trať dlhá 500 metrov
1.Slezáček J.Stráňavy1:47
2.Brodňan L.Stráňavy1:57
3.Púček L.Stráňavy2:00
 chlapci 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov
1. Rapáň M.Stráňavy3:48
2.Jahôdka A.Stráňavy4:29
3.Višňovec R.Martin4:43
 chlapci 7. - 8. ročník: trať dlhá 1500 metrov
1. Šavel Š.Stráňavy5:23
2.SládekStráňavy5:39
3.Bulka J.Stráňavy6:13
 chlapci 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov
Cetera D.Stráňavy8:42
   
   

 

 DIEVČATÁ  
 dievčatá 1. - 2. ročník: trať dlhá 500 metrov
1. Koňuchová LindaStráňavy1:04
2.Hreusová SáraStráňavy1:05
3.Drozdíková PavlínkaStráňavy1:08
 dievčatá 3. - 4. ročník:trať dlhá 500 metrov
1.Bolčíkova AnikaMartin1:52
2.Podstávková SoňaŽilina2:05
3.Krajčíková SoničkaStráňavy2:14
 dievčatá 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov
1.Barošincová MirkaStráňavy4:09
2.Holúbková JankaStráňavy4:22
3.Krutáková ViktóriaŽilina4:35
 dievčatá 7. - 8. ročník:trať dlhá 1300 metrov
1. Santová PetraStráňavy7:10
   
   
 dievčatá 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov
1. Jančušová LuciaSlávia ŽU Žilina5:12
2. Barošincová MonikaStráňavy6:09
   

 

 

 kategória - Dorastenci :   
1. Jaroslav Jarina MK Rajec36,13
2. Michal SlotaRajecké Teplice45,16
   
 kategória - Dorastenky :
1. Jančušová LuciaSlávia ŽU Žilina49,04
2. Barbora Žideková MK Rajec53,27
   
 kategória - muži do 40 rokov : 
1. Anton Kuba K.N.Mesto33,01
2. Martin Jančuš VCC Wien33,18
3. Dušan Nemček JAMES D.Kubín33,40
 kategória - muži do 50 rokov :   
1. Ján RužbarskýŽilina34,09 
2. Peter GajdošMŠK K.N.Mesto35,49
3. Miloš VojtekCyS Žilina36,35
 kategória - muži nad 50 rokov :      
1. Bartolomej GalovičMK Rajec36,14
2. Stanislav Sviták AK Žilina 37,44
3. Jozef Majerník BIKING Raková38,04
  kategória - Ženy : 
1. Katarína PaulíniováAK ZŤS42,09
2. Jana Podhradská 45,23
3.Berzáková MarianaStráňavy46,01

 

Najstarším účastníkom bol už tradične Ján Hanák, ktorý síce vybehol na trať o hodinu skôr, ale dobehol so cťou.

 

Z domácich bežcov:

Marián Jančuš (39,52 min. - kat. muži do 50 r.)
Augustín Sládek (41,08 min. - kat muži nad 50 r.)
Mariana Berzáková (46,01 min. - 3. miesto kat. ženy).

Zdroj : obec Stráňavy
Foto : E. Bučová

Výsledky z XXXIII. ročníka v roku 2004
Výsledky z XXXIV. ročníka v roku 2005
Výsledky z XXXV. ročníka v roku 2006
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2007