Cestný beh - "Od pamätníka k pamätníku"

Preteky pravidelne na jeseň usporiadáva obecný úrad v spolupráci so základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov.

       

V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m. V kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť. Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km.

Výsledky v ročníku XXXVII - v roku 2008

Predškolská výchova

trať dlhá 500 metrov

1. Matúško Ondák Stráňavy -
2. Samko Lončík Stráňavy -
3. Marek Gašpierik Stráňavy -
4. Adamko Hreus
Stráňavy -

 

Žiacké kategórie
 CHLAPCI  
  chlapci 1. - 2. ročník:  trať dlhá 500 metrov

1. Samko Štrba Stráňavy 1:01
2. Tomáško Tabaček Stráňavy 1:02
3. Maťko Santa Stráňavy 1:04
 chlapci 3. - 4. ročník: trať dlhá 500 metrov

1. Jakub Blanár ZŠ Karpatská Žilina 1:51
2. Jurko ĎurnekStráňavy 1:56
3. Kubko KurtíkStráňavy 1:58
 chlapci 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Rapáň MatejStráňavy 4:06
2. Juraj SlezáčekStráňavy 4:20
3. Infner MajoStráňavy 4:28
 chlapci 7. - 8. ročník: trať dlhá 1500 metrov

1. Peter Blanár ZŠ Gaštanová Žilina 5:27
2. Krajčík DanoStráňavy 6:22
3. Maťo MiloStráňavy 7:02
 chlapci 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

1. Erik HolúbekStráňavy 5:21
2. Jakub HolbojStráňavy 5:22
3. Jakub BulkaStráňavy 5:26

 

 DIEVČATÁ  
 dievčatá 1. - 2. ročník: trať dlhá 500 metrov

1. Šechná JúliaStráňavy 1:11
2. Gašpieriková PetronelaStráňavy 1:12
3. Harciníková NikolaStráňavy 1:13
 dievčatá 3. - 4. ročník:trať dlhá 500 metrov

1. Kampasová MichaelaStráňavy 1:56
2. Krajčíková SoňaStráňavy 2:00
3. Krúteková GretaStráňavy 2:06
 dievčatá 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Gardianová ScarletteStráňavy 4:07
2. Holúbková JankaStráňavy 4:21
3. Kampasová EvaStráňavy 5:21
 dievčatá 7. - 8. ročník:trať dlhá 1300 metrov

1. Santová PetraStráňavy 5:02
2. Barošincová MiroslavaStráňavy 5:03
3. Kampasová PatríciaStráňavy 5:30
 dievčatá 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

- - -
- - -
- - -

 

 

 kategória - Dorastenci :   

1. Michal Slotta Slávia Žilina38,36
2. Jakub HolbojStráňavy45,39
3. Patrik HonkoStrečno 45,39 
4. Mário BehovskýSt. Bystrica52:02
5. Erik HolúbekStráňavy57:58
6. Michal PastorekStráňavy58:01
 kategória - Dorastenky :
- - -
 kategória - muži do 40 rokov : 

1. Róbert Rolko AŠKP Žilina33:14
2. Ján Kucharčík Stráňavy43:58
3. Peter Šimurka Prievidza46:34
4. František JellušBS Turany52:37
5. Ľubomír RusNováky53:10
 kategória - muži do 50 rokov :   

1. Miloš VojtekCyS Žilina37:03 
2. Peter LazarAkA Žilina38:19
3. Mičák VladimírK.N.Mesto43:59
4. Peter NovákSBS Lok. Vrútky45:59
 kategória - muži nad 50 rokov :      

1. Stanislav SvitákAK Žilina38:07
2. Hýrošš Pavol Lok. Vrútky 40:48
3. Milan TabakAC Uniza Žilina41:10
4. Augustín SládekStráňavy41:43
5. Ďurdík PavolFolkušová42:22
6. Tomáš KošíkDK FastFood Žilina47:38
7. Štefan HrnčiríkISKRA Holíč51:33
8. Hanák Ján  Žilina119 :0
  kategória - Ženy : 

1. Anna BalošákováŠKP Čadca42,09
2. Jana PodhradskáĎanová45:40
3. Marianna BerzákováStráňavy45:55
4. Miriam RusováNováky 53:10
5. Katarína SkukováTeplička n. Váhom53:54

 

Najstarším účastníkom bol už tradične Ján Hanák, ktorý síce vybehol na trať o hodinu skôr, ale dobehol so cťou s časom 1h 59m.

 

Z domácich bežcov:

Augustín Sládek (41,43 min. - kat. muži nad 50 r.)
Ján Kucharčík (43,58 min. - kat. muži do 40 r.)
Jakub Holboj (45,39 min. - kat. dorastenci )
Erik Holúbek (57,58 min. - kat. dorastenci )
Michal Pastorek (58:01 min. - kat. dorastenci )

Marianna Berzáková (45,55 min. - kat. ženy )

Zdroj : obec Stráňavy

Výsledky z XXXIII. ročníka v roku 2004
Výsledky z XXXIV. ročníka v roku 2005
Výsledky z XXXV. ročníka v roku 2006
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2007