Cestný beh - "Od pamätníka k pamätníku"

Preteky pravidelne na jeseň usporiadáva obecný úrad v spolupráci so základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov.

       

V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m. V kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť. Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km.

Výsledky v ročníku XXXVIII - v roku 2009

Predškolská výchova

trať dlhá 500 metrov

BEZ ÚČASTI    

 

Žiacké kategórie
 CHLAPCI  
  chlapci 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Miško Lopčianský Stráňavy - 1. roč. 0:56
2. Barošinec Kubko Stráňavy - 2. roč. 1:00
3. Koňuch Tiborko Stráňavy - 2. roč. 1:01
4. Púček Lacko Stráňavy - 2. roč.  
5. Remek Riško Stráňavy - 2. roč.  
6. Tabaček Robko Stráňavy - 1. roč.  
7. Lončík Samko Stráňavy - 1. roč.  
8. Ondák Matúško Stráňavy - 1. roč.  
9. Cetera Borisko Stráňavy - 1. roč.  
10. Ondák Radko Stráňavy - 2. roč.  
11. Hreus Adamko Stráňavy - 1. roč.  
 chlapci 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Santa M. Stráňavy - 3. roč. 2:06
2. Tabaček T. Stráňavy - 3. roč. 2:11
3. Macejko E. Stráňavy - 4. roč. 2:12
4. Lipták Ľ. Stráňavy - 3. roč.  
5. Štrba S. Stráňavy - 3. roč.  
6. Melo M. Stráňavy - 3. roč.  
7. Kohút S. Stráňavy - 3. roč.  
8. Pastorek M. Stráňavy - 4. roč.  
 chlapci 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Slezáček J. Stráňavy - 6. roč. 4:08
2. Gajdoš E. Stráňavy - 5. roč. 4:13
3. Gajdoš M. Stráňavy - 5. roč. 4:14
4. Ďurnek J. Stráňavy - 5. roč. 4:15
5. Kurtík K. Stráňavy - 5. roč. 5:03
6. Štrba P. Stráňavy - 6. roč. 5:03
7. Lipták K. Stráňavy - 6. roč. 5:20
 chlapci 7. - 8. ročník: trať dlhá 1500 metrov

1. Rapáň M. Stráňavy - 7. roč. 4:59
2. Randuška T. Stráňavy - 7. roč. 5:09
3. Uhlárik P. ZŠ Rajec - 7. roč. 5:10
4. Harciník L. Stráňavy - 8. roč. 5:39
5.Krajčík D. Stráňavy - 8. roč. 5:41
 chlapci 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

1. Pekný M. Rajec 4:44
    
    

 

 DIEVČATÁ  
 dievčatá 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Šechná J. Stráňavy - 2 roč. 1:03
2. Harciniková N. Stráňavy - 2. roč. 1:04
3. Štrbová N. Stráňavy - 2 roč. 1:05
4. Púčková D. Stráňavy - 2 roč. 1:17
 dievčatá 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Kampasová M. Stráňavy - 4. roč. 1:49
2. Kruteková G. Stráňavy - 4. roč. 2:08
3. Koňuchová L. Stráňavy - 4. roč. 2:09
4. Barošincová K. Stráňavy - 4. roč. 2:11
5. Šechná M. Stráňavy - 4. roč. 2:12
6. Drozdíková J. Stráňavy - 4. roč. 2:22
7. Pešková G. Stráňavy - 3. roč. 2:26
 dievčatá 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Štefundová N. K.N.Mesto - 6. roč. 3:40
2. Krajčíková S. Stráňavy - 5. roč. 4:45
3. Hreusová K. Stráňavy - 5. roč. 5:24
4. Pešková V. Stráňavy - 5- roč. 5:51
 dievčatá 7. - 8. ročník:trať dlhá 1300 metrov

BEZ ÚČASTI - -
    
 dievčatá 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

BEZ ÚČASTI - -
     

 

 

  kategória - Dorastenci :    

1. Čierňava Marek MŠK - K.N.M. 37:24
2. Patrik Honko Stráňavy 44:13
3. Matej Minarovič MŠK - K.N.M. 51:18
  kategória - Dorastenky :
1. Barbora Žideková MK Rajec 50:41
kategória - muži do 40 rokov : 

1. Jan Wydra MOK Mszna Dolina (PL) 31:56
2. Matej Fedák AK ZŤS Martin 34:00
3. Tomáš Jurkovič Triklub Bratislava 34:10
4. Nesluša Miroslav MŠK - K.N.M. 34:20
5. Martin Šulek Koro Ružomberok 34:49
6. Karol Džalaj Rock Techik - Triatlon 36:04
7. Michal Šuránek AC Uherské Hradiště (CZ) 37:08
8. Kucharčík Ján Stráňavy 40:55
9. Matejičko František Žilina 42:47
10. František Jelluš DSK Tatran Turany 49:02
11. Martin Feťko BS Turany 52:03
  kategória - muži do 50 rokov :   

1. Rolko Róbert AŠKP Žilina 32:04
2. Ján Ružbarský AK Žilina 34:24
3. Milan Ivan BK Sliač 34:48
4. Rataj Antoni MOK Mszna Dolina (PL) 37:07
5. Gajdoš Peter K.N.Mesto 37:14
6. Miloš Vojtek CyS Žilina 37:35
7. Peter Lazar AK Žilina 38:46
8. Peter Tomič Gasto Galanta 39:50
9. Mičák VladimírK.N.Mesto 47:51
10. Peter Novák Lokomotíva Vrútky 48:09
  kategória - muži nad 50 rokov :      

1. Zygmund LyznickyMOK Mszana Dolina (PL) 36:10
2. Anton Kuba Rudinka 38:00
3. Stanislav Sviták AK Žilina 38:34
4. Pavol Hýrošš Lokomotíva Vrútky 40:47
5. Pavol Uhlárik MK Rajec 41:10
6. Marek Bednár KMB Žilina 41:15
7. Augustín Sládek Stráňavy 41:32
8. Pavol Ďurdík OcÚ Folkušová 43:54
9. Jaroslav Talapka KU Žilina 44:50
10. Milan Ďurana AŠKP Žilina 50:03
11. Štefan Hrnčirík Lokomotíva Vrútky 51:44
12. Pavol Ďurnek Stráňavy 65:13
13. Hanák Ján  Žilina 149 :42
  kategória - Ženy : 

1. Alena Pochybová MŠK K.N.Mesto 37:45
2. Katarína Paulíniová AK ZŤS Martin 38:36
3. Sabina WydraMOK Mszana Dolina (PL) 39:06
4. Petra Fašungová AK Baník Prievidza 41:06
5. Zuzana Ďuranová Triatlon Friborg 43:34
6. Marianna Berzáková Stráňavy 45:29
7. Jana Podhradská Ďanová 46:05
8. Jana Žideková MK Rajec 46:12
9. Alenka Siptáková AŠKP Žilina 48:36
10. Ivana Cesneková KU Praha (CZ) 50,57

 

Najstarším účastníkom bol už tradične Ján Hanák, ktorý síce vybehol na trať o dve hodiny skôr, ale dobehol so cťou s časom 2h 29m 42s.

 

Z domácich bežcov:

1. Ján Kucharčík (40,55 min. - kat. muži do 40 r.)
2. Augustín Sládek (41,32 min. - kat. muži nad 50 r.)
3. Patrik Honko (44,13 min. - kat. dorastenci )

Marianna Berzáková (45,29 min. - kat. ženy )

Zdroj : obec Stráňavy

Výsledky z XXXIII. ročníka v roku 2004
Výsledky z XXXIV. ročníka v roku 2005
Výsledky z XXXV. ročníka v roku 2006
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2007

Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2008