Cestný beh - "Od pamätníka k pamätníku"

Preteky pravidelne na jeseň usporiadáva obecný úrad v spolupráci so základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov.

       

V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m. V kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť. Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km.

Výsledky v ročníku XXXVIII - v roku 2011

Predškolská výchova

trať dlhá 500 metrov

1. Danko Slezák    
2. Maťko Mintál    
3. Saška Krupíková    
     
Eliška Tlachačová    
Kristínka Verešová    
     

 

Žiacké kategórie
 CHLAPCI  
  chlapci 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Ripel Filipko Stráňavy - 2. roč. 1:17
2. Mráz Martinko Stráňavy - 2. roč. 1:17
3. Hroš Dávidko Stráňavy - 2. roč. 1:18
4. Kampas Šimonko Stráňavy - 1. roč. 1:24
5. Rusnák Adamko Stráňavy - 2. roč. 1:33
6. Vaško Igorko Žilina - 1. roč. 1:38
7. Krupík Andrejko Stráňavy - 2. roč. 1:39
8. Barčík Erik Stráňavy - 2. roč. 1:51
9. Studený Miško Stráňavy - 1. roč. 1:54
10. Szotkowski Radek 1 roč. 1:55
     
 chlapci 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Barošinec Samuel Stráňavy - 4. roč. 2:50
2. Barošinec Jakub Stráňavy - 4. roč. 2:58
3. Púček Ladislav Stráňavy - 4. roč. 3:06
4. Lončík Samuel Stráňavy - 3. roč. 3:09
5. Remek Richard Stráňavy - 4. roč. 3:11
6. Cetera Boris Stráňavy - 3. roč. 3:24
7. Giabel Roman Stráňavy - 3. roč. 3:43
     
 chlapci 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Šimek Vratko 6. roč. 3:52
2. Cesnek Damián 5. roč. 4:05
3. Lipták Ľubo Stráňavy - 5. roč. 4:53
4. Santa Matej Stráňavy - 5. roč. 4:56
5. Kohút Samuel Stráňavy - 5. roč. 5:10
6. Pastorek Marek Stráňavy - 6. roč. 5:13
7. Štrba Samuel Stráňavy - 5. roč. 5:35
8. Melo Marek Stráňavy - 5. roč. 6:01
9. Šmida Matej Stráňavy - 5. roč. 6:35
7. Skála Roman Stráňavy - 5. roč. 7:35
 chlapci 7. - 8. ročník: trať dlhá 1500 metrov

1. Szotkowsi Ondřej 7. roč. 5:43
2. Ďurnek Juraj Stráňavy - 7. roč. 6:47
3. Santa Tomáš Stráňavy - 7. roč. 8:25
     
.    
 chlapci 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

1. Prívara Lukáš   5:06
    
    

 

 DIEVČATÁ  
 dievčatá 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Daňová Julka Stráňavy - 1 roč. 1:38
2. Tabačková Barborka Stráňavy - 1. roč. 1:39
3. Slezáčková Viktorka Stráňavy - 2. roč. 1:46
4. Mrázová Ninka Stráňavy - 1. roč. 1:50
5. Remeková Julka Stráňavy - 2. roč. 1:55
6. Mikulášová Sárka Stráňavy - 1. roč. 1:57
4. Hozáková Katka Stráňavy - 1. roč.  
 dievčatá 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Harciníková Nikola Stráňavy - 4. roč. 3:03
2. Šechná Julka Stráňavy - 4. roč. 3:19
3. Štrbová Natália Stráňavy - 4. roč. 3:20
4. Kelemenová Klaudia Stráňavy - 3. roč. 3:31
5. Práškova Bronka Stráňavy - 3. roč. 3:33
6. Kampasová Natálka Stráňavy - 3. roč. 3:49
7. Púčkova Dominika Stráňavy - 4. roč. 3:51
8. Ondáková Dominika Stráňavy - 3. roč. 4:10
9. Mintálová Natálka Stráňavy - 3. roč. 4:18
10. Harmečková Natálka Stráňavy - 3. roč. 4:22
11. Tršková Karin Stráňavy - 3. roč. 4:41
12. Studená Aďka Stráňavy - 4. roč. 4:56
 dievčatá 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Kampasová Miška Stráňavy - 6. roč. 2:53
2. Koňuchová Linda Stráňavy - 6. roč. 3:23
     
     
 dievčatá 7. - 8. ročník:trať dlhá 1300 metrov

1. Štefundová Nikola KNM. - 8. roč. 5:25
2. Jarošová Martina KNM - 8. roč. 5:57
 dievčatá 9. ročník : trať dlhá 1500 metrov

1. Jarošová Michaela KNM 5:55
     

 

 

  kategória - Dorastenci :    

1. Minarovič Matej ŠKP Čadca 39:20
2. Šimek Vratko MK Rajec 42:25
3. Melo Peter Stráňavy 42:53
4. Michal Ďurajka - 48:45
5. Erik Holúbek Stráňavy 58:28
6. Cesnek Damián MK Rajec -
  kategória - Dorastenky :
1. Erika Belianská Štiavnik 44:50
kategória - muži do 40 rokov : 

1. Róbert Rolko ŠKP Žilina 33:03
2. Branislav Šarkan Martin 33:52
3. Radovan Cienik KBL Martin 34:02
4. František Grečnár AK Žilina 36:04
5. Jozef Martinek Slávia Žilina 36:57
6. Patrik Hrotek Horná Ves 37:02
7. Patrik Holeša MK Rajec 38:33
8. Peter Zanický CYS Žilina 39:27
9. Ján Šimek MK Rajec 39:34
10. Štefan Solár Strečno 41:41
11. Peter Hreus Stráňavy 42:18
12. Martin Feťko BS Tatran Šurany 52:02
13. Milan Majtán Veľké Rovné 1:04:49
  kategória - muži nad 40 rokov :    

1. Zdeno Koleda MK Rajec 33:45
2. Ladislav Sventek ŠKP Čadca 34:54
3. Ján Ružbarský AK Žilina 35:11
4. Rácz Štefan Kysak 35:50
5. Ľuboš Cesnek ŠKP Žilina 36:38
6. Peter Lazar Žilina 41:50
7. Peter Gajdoš MŠK K.N.M. 42:07
8. Stanislav Belianský Štiavnik 42:22
    
     
  kategória - muži nad 50 rokov :       

1. Vojtek Miloš CYS Žilina 37:47
2. Kuba Anton MŠK Žilina 39:08
3. Sviták Stanislav AK Žilina 41:40
4. Tabak Milan AC UNIZA Žilina 42:13
5. Bednár Martin KMB Žilina 42:32
6. Liška Ľubomír AK Žilina 42:56
7. Uhliarik Pavol Maratón klub Rajec 44:54
8. Novák Peter BS Tatran Turany 45:30
9. Liskaj Jozef BS Tatran Turany 49:22
10. Košík Tomáš BK FastFood Žilina 50:03
11. Augustín Sládek Stráňavy 51:06
12. Hrnčiarik Štefan Lokomotíva Vrútky 56:45
13. Daubner Jozef Horný Turček 59:06
14. Ferencky Dezider BS Tatran Turany 1:39:22
13. Hanák Ján  Žilina  
  kategória - Ženy : 

1. Alena Pochybová MŠK K.N.Mesto 39:40
2. Anna Balošáková ŠKP Čadca 42:47
3. Jana Koledová MK Rajec 46:31
 

 

  Najstarším účastníkom bol už tradične Ján Hanák, ktorý síce vybehol na trať   o dve hodiny skôr, ale dobehol so cťou.

Z domácich bežcov:

1. Peter Hreus (40,55 min. - kat. muži do 40 r.)
2. Patrik Honko (41,32 min. - kat. dorastenci)
3. Augustín Sládek (44,13 min. - kat. muži na 50 r.)
4. Erik Holúbek (58,28 min. - kat. dorastenci )


 

Zdroj : obec Stráňavy

Výsledky z XXXIII. ročníka v roku 2004
Výsledky z XXXIV. ročníka v roku 2005
Výsledky z XXXV. ročníka v roku 2006
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2007

Výsledky z XXXVII. ročníka v roku 2008

Výsledky z XXXVIII. ročníka v roku 2009

Výsledky z XXXIX. ročníka v roku 2010