Cestný beh - "Od pamätníka k pamätníku"

Preteky pravidelne na jeseň usporiadáva obecný úrad v spolupráci so základnou školou za účinnej finančnej podpory sponzorov. V ôsmich žiackych kategóriách a štyroch dospelých sa pretekov zúčastňuje do 150 pretekárov.

       

V kategórií mladší žiaci (ročníky 1. až 4.) bežia pretekári trate dlhé 500 m. V kategórií starší žiaci (ročníky 5. až 9.) bežia pretekári 1500 m. V kategórií dospelí bežia pretekári od pamätníka na námestí Stráňav až k pamätníku na vrchu Zvonica pri Strečne a späť. Štart sa z organizačných dôvodov vždy posúva ku penziónu na kúpalisku v Stráňavách, no trať sa nemení. Je dlhá 9,8 km.

Výsledky v ročníku XXXXI - v roku 2012

Predškolská výchova
(bez poradia)

trať dlhá 500 metrov

Vanesska Riplová    
Laurinka Ceterová    
Eliška Ceterová    
Adamko Remek    
Adrián Ondák    
Marek Danišek    
Emily Vašková    
Simona Kohútová    
Kristína Daňová    
Kristínka Verešová    

 

Žiacké kategórie
 CHLAPCI  
  chlapci 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Šimon Kampas Stráňavy 1:00
2. Matej Mintál Stráňavy 1:02
3. Daniel Slezák Stráňavy 1:03
4. Timotej Tabaček Stráňavy 1:09
5. Gabriel Bitušík Stráňavy 1:11
6. Igor Vaško   1:15
7. Filip Hroš Stráňavy 1:19
8. Jaroslav Daniška Stráňavy 1:27
     
 chlapci 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Michal Lopčianský Stráňavy 1:10
2. Matúš Ondák Stráňavy 1:13
3. Martinko Mráz Stráňavy 1:19
4. Filip Ripel Stráňavy 1:20
5. Dávid Hroš Stráňavy 1:24
6. Alex Nevedel Zborov nad Bystricou 1:25
7. Samuel Lončík Stráňavy 1:27
8. Boris Cetera Stráňavy 1:28
     
 chlapci 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Damián Cesnek   2:41
2. Tibor Koňuch Stráňavy 2:54
3. Matej Santa Stráňavy 3:02
4. Samuel Štrba Stráňavy 3:07
5. Ladislav Púček Stráňavy 3:08
6. Samuel Kohút Stráňavy 3:10
7. Marek Melo Stráňavy 3:28
     
  chlapci 7. - 9. ročník: trať dlhá 1500 metrov

1. Vratko Šimek   3:47
2. Erik Gajdoš Stráňavy 4:14
3. Marek Gajdoš Stráňavy 4:24
4. Tomáš Santa Stráňavy 5:12
5. Erik Macejko Stráňavy 5:20
.    

 

 DIEVČATÁ  
 dievčatá 1. - 2. ročník:  trať dlhá 300 metrov

1. Júlia Daňová Stráňavy 1:08
2. Nina Mrázová Stráňavy 1:11
3. Natália Danišková Stráňavy 1:14
4. Sára Mikulášová Stráňavy 1:15
5. Andrea Duchoňová Stráňavy 1:22
6. Simona Duchoňová Stráňavy 1:41
     
 dievčatá 3. - 4. ročník: trať dlhá 600 metrov

1. Bronislava Prášková Stráňavy 1:22
2. Natália Kampasová Stráňavy 1:25
3. Klaudia Kelemenová Stráňavy 1:26
4. Karin Tršková Stráňavy 1:33
5. Dominika Ondáková Stráňavy 1:34
6. Julka Remeková Stráňavy 1:37
7. Natália Mintálová Stráňavy 1:40
8. Viktória Slezáčková Stráňavy 1:45
     
 dievčatá 5. - 6. ročník :trať dlhá 1300 metrov

1. Aneta Pastorková Stráňavy 3:56
2. Emma Ceterová Stráňavy 3:57
     
  dievčatá 7. - 9. ročník:trať dlhá 1300 metrov

1. Michaela Kampasová Stráňavy 5:04
2. Soňa Krajčíková Stráňavy 5:28
3. Natália Daničková Stráňavy 5:29
4. Kristína Hreusová Stráňavy 5:30
5. Margaréta Kruteková   5:38
6. Linda Koňuchová Stráňavy 6:03

 

 

  kategória - Dorastenci :    
1. Súkeník Peter Žilina 39:49
2. Šimek Vratko MK Rajec 39:58
3. Halvoník Dávid St.Bystrica 44:48
     
  kategória - Dorastenky :
1. Erika Belianská Štiavnik 42:00
2. Bachoríková Lenka Štiavnik 48:24
3. Bachoríková Dominika Štiavnik 1:04:42
kategória - muži do 40 rokov : 

1. Šarkan Branislav MKŠS AK KNM 32:17
2. Radovan Cienik KBL Martin 34:10
3. Galovič Rastislav Maratónclub Rajec 35:23
4. Benko Jakub Žilina 36:57
5. Tichý Peter ml. VŠK Dukla BB. 37:16
6. Gordík Martin Žilina 37:54
7. Šimek Ján MK Rajec 40:41
8. Solák Štefan Strečno 41:13
9. Kucharčík Ján Stráňavy 43:28
10. Török Ladislav R. Lesná 45:09
11. Murárik Roman Žilina 53:03
     
  kategória - muži nad 40 rokov :    

1. Rolko Róbert ŠKP Žilina 34:23
2. Koleda Zdeno Maratónklub Rajec 34:59
3. Tichý Peter MKP Žilina 36:18
4. Chupek Jozef Raj. Teplice 37:22
5. Cesnek Ľuboš ŠKP Žilina 38:48
6. Zánický Peter CyS Žilina 38:55
7. Belianský Stanislav Štiavnik 40:07
8. Duda Roman Martin 41:27
9. Pták Marián Tatran Súčany 43:15
10. Višňovský Ivan Zebra Team Žilina 46:07
11. Urbanovský Slavomír VS Tatran Turany 53:36
     
  kategória - muži nad 50 rokov :       
1. Vojtek Miloš CyS Žilina 37:42
2. Kemka Jozef Bytča 39:16
3. Sviták Stanislav AK Žilina 39:57
4. Tabak Milan HC Žilina 40:48
5. Vladár Ján KB BS T.Teplice 41:06
6. Hýroš Pavol BS Tatran Turany 43:15
7. Bednár Martin KMB Žilina 44:09
8. Ďurdík Pavol BS Tatran Turany 44:22
9. Novák Peter BS Tatran Turany 47:01
10. Liskaj Jozef BS Tatran Turany 49:54
11. Košík Tomáš BC Žilina 50:10
12. Šiška Milan AK MKŠS KNM 50:35
13. Sládek Augustín Stráňavy 51:03
14. Hrnčiarik Štefan Lokomotíva Vrútky 54:00
15. Sloboda Jozef Trnava 54:19
16. Daubner Jozef HDR Turček 57:40
17. Ferenc Dezider Tatran Turany 1:10:37

  kategória - Ženy : 

1. Alena Pochybová MŠK K.N.Mesto 40:29
2. Anna Balošáková ŠKP Čadca 42:56
3. Silvia Chupeková St.Bystrica 47:01
 

 

  Najstarším účastníkom bol už tradične Ján Hanák, ktorý síce vybehol na trať   o dve hodiny skôr, ale dobehol so cťou. Ján Hanák sa zúčastnil doteraz na všetkých.

Z domácich bežcov:

1. Ján Kucharčík(43,28 min. - kat. muži do 40 r.)
2. Augustín Sládek (51,03 min. - kat. muži nad 50 r.)

Zdroj : obec Stráňavy

Výsledky z XXXIV. ročníka v roku 2004
Výsledky z XXXV. ročníka v roku 2005
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2006
Výsledky z XXXVI. ročníka v roku 2007

Výsledky z XXXVII. ročníka v roku 2008

Výsledky z XXXVIII. ročníka v roku 2009

Výsledky z XL. ročníka v roku 2010

Výsledky z XLI. ročníka v roku 2011