Obsah

Motokros

MX TEAM STRÁŇAVY

Motkoros 1Motokros 2Motokros 3Motokros 4Motokros 5Motokros 6

Motokrosová sezóna je v plnom prúde. Naši  jazdci sa zúčastnili prvých pretekov sezóne 2019.V Slovenskom Pravne sa uskutočnili prvé preteky V triede MX4 sa predstavil Peter Vereš 89. V nabitej triede počte jazdcov 42 sa celkovo umiestnil  na 14. mieste. Radoslav Peško 37 a Michal Lehotsky 48 v triede MX 1 Hobby sa im darilo výborne .Radoslav Peško sa umiestnil celkovo na 8. mieste a Michal Lehotsky počas druhej jazdy cely čas bol na prvom mieste, po malej chybe v posledných kolách skončil na vynikajúcom 3. mieste, čo mu vynieslo celkovo 4. miesto. Druhé podujatie v Jeskovej Vsi na blatistej trati sa darilo ešte lepšie. Už merané tréningy ukazovali, že naši chlapci vedia jazdiť v blate. Peter Vereš v triede MX4 skončil na 7. mieste celkovo. Radoslav Peško sa tak tiež umiestnil na 7. mieste ale získal HOLL SCHOTT (prvé mieste po štarte). Michal Lehotsky skončil na 10. mieste celkovo. Hneď za nim končil na 11. mieste Ivan Franek 109. Nováčik v teame Tibor Koňuch v kategórií MX2 hobby sa umiestnil na 12. mieste celkovo. Rastislava  Valacha 61 trápia zranenia. Prípravu  začali aj naši najmenší jazdci Roman Mičík 28, Šimon Mičík 2, Lukáš Krajčík 77 a Rebeca Verešová 99.

Kalendár podujatí

História: Motokros má v našej dedinke dlhodobú tradíciu .V minulosti sa na trati pod Polomom konali medzinárodné motokrosové preteky o pohár Slovenskej televízie pod vedením p. Michala Štrbu. V roku 2000 Peter Vereš, Jaroslav Krajčík , Ján Kučes založili motokrosový klub Mototeam Stráňavy, prvými jazdcami boli Peter Vereš ,Lukáš Krajčík , Lukáš Kučes, Alexander Kučes. V roku 2010 sa team rozrástol na 15 jazdcov pod vedením p. Bačinského, ktorí reprezentovali našu obec na medzinárodných podujatiach v motokrose. V roku 2017 sa veľa zmenilo : nový názov MX TEAM Stráňavy ,predsedom sa stal Peter Vereš a prišli noví jazdci.
Jazdci: Peter Vereš 99, Radoslav Peško 37, Rastislav Valach 61, Michal Lehotský 48, Adam Hollý 91

MX Team

MX  Team  Stráňavy  uspel  v  Trenčíne na 100%

MX team v Trenčíne

V Trenčíne 10.6 sa konali medzinárodné motokrosové preteky, kde triedu MX1 HOBBY ovládli výborným výkonom naši chalani,ktorí obsadili všetky 3 podiové miesta . Najlepšie sa darilo Radoslavovi  Peškovi  1miesto ,  Michal Lehotský 2 miesto  a stupne víťazov doplnil 3 miestom Peter  Vereš.

Preteky :

MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SR + SP  2017 Quad + Motokros Pohár SMF MX50, MX65, MX Ladies, MX1hoby, MX2 hoby
Dátum Podujatie Miesto
10.6.2017 MM SR-SP QUARD, POHÁR  MX HOBY SVEREPEC
8.7.2017 MM SR-SP QUARD, POHÁR  MX HOBY SLOVENSKE PRAVNO
27.8.2017 MM SR-SP QUARD, POHÁR  MX HOBY JEŠKOVA  VES
1.10.2017 MM SR-SP QUARD, POHÁR  MX HOBY ŠIROKE

Regionálny pohár - západ SCRUB Motocross Cup 2017  MX85, MX Ladies, , MX2, MX Open, MX4,  MX2hoby, MX1hoby